5. Sınıf Ek Kök Etkinlikleri

Big Banner

Idealisk 5. Sınıf Ek Kök Etkinlikleri BELDE TÜRKÇE: Profil Kartı

Idealisk 5. Sınıf Ek Kök Etkinlikleri BELDE TÜRKÇE: Profil Kartı

Idealisk 5. Sınıf Ek Kök Etkinlikleri BELDE TÜRKÇE: Profil Kartı - 7. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde karşıt anlamlı sözcükler bir arada kullanılmıştır? A-) akşam bize älskar misin? B-) yazdığım hikayelerden bazıları güzel, bazıları okayötü oldu. C-) annem "merdiven altından geçmek uğurzsuzluktur." Dedi. D-) kardeşim çok zayıf bir çocuk.

Se även : Fantastiska Golv Till Ljust Kök Villa Santa - June 2015

5. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir "terim" kullanılmıştır? A-) karenin bütün kenar uzunlukları eşittir. B-) ali'nin sözleri bana çok dokundu. C-) yeni aldığımız ev çgood enough sağlam çıktı. D-) sabah araba bozulduğu için babam işe otobüsle gitti.

8. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizili sözcüklerin yerine "dör gözle beklemek" deyimi kullanılabilir? A-) ne olursa olsun kardeşimi affetmeyececeim. B-) babamın işten gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. C) onu duymamak için sınıftan çıktım. D-) erdal och sonunda olayı anlattı. Nio. Aşağıdaki sözcükler karşıt anlamlarıyla karışıok biçimde verilmiştir. Karşıt anlamlısı olmayan sözcüokay hangisidir? "?dül-boş-temiz-ceza-kirli-dolu-küçüokay" a-) ödül b-) oküçokok c-) dolu d-) temiz.

4. Aşağıdaki altı çizili sözcüklerden hangisi mecaz anlamda kullanılmıştır? A-) annem malicious programün bana çok soğunited rike davrandı. B-) bu okış çadequate sıcak geçti. C-) arkadaşımın cetvelini okayırdım. D-) bu yaz tatilinde istanbul'a gideceğiz.

2. "Eski gözlüğümü kardeşime verdim." Cüm ılışııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı b-) eski evimizi sattıokay. C-) babam doğum günümde bana yeni bir bisiklet aldı. D-) hasta olduğum için dün okula gideme¬dim.

Upptäck andra idéer som relaterar till ämnet ovan: